Kniha ZMENA alebo KOLAPS na Startlabe

Chcel by som vás všetkých poprosiť o pomoc pri šírení informácie o novej knihe „Zmena alebo kolaps“. Združenie Priatelia Zeme-CEPA sa na vydaní aktívne podieľa.

Podporiť/zakúpiť si môžete tu: Kniha ZMENA alebo KOLAPS na Startlabe

Viac info

Ako viete, Rímsky klub publikoval už v roku 1972 prelomovú štúdiu „Medze rastu“, v ktorej široký kolektív vedcov varoval pred politikou trvalého ekonomického rastu a upozornil na fyzikálne hranice rastúcej materiálnej spotreby konzumnej civilizácie. Vedci vtedy predpovedali postupný rozpad kľúčových biologických aj spoločenských mechanizmov, od ktorých existenčne závisí nielen budúcnosť ľudskej spoločnosti, ale aj prírody v parametroch, ako ju dnes poznáme.

Keďže politika na podnety Rímskeho klubu nereagovala, dochádza postupne na tvrdé prognózy Rímskeho klubu. G. Maxton v novej knihe predstavuje nepríjemnú diagnózu súčasného stavu a načrtáva riešenia, o ktorých sa netají, že aj keď už prídu neskoro (ak vôbec prídu), sú nevyhnutné na prežitie a že človeka čaká radikálne odlišná budúcnosť, než na akú ho tradične pripravuje rodina, školy, médiá a reklama.

Je to zaujímavé čítanie. Vydavateľ – náš dlhodobý sympatizant – nám ponúkol účasť na projekte StartLab, prostredníctvom ktorého sa obraciame na verejnosť s ponukou prispieť na vydanie knihy.

Prostriedky, ktoré sa vyzbierajú nad rámec minimálnej sumy pre vydanie knihy pôjdu na aktivity OZ Priatelia Zeme-CEPA najmä udržateľnú energetiku v najmenej rozvinutých okresoch SR a transformáciu hornej Nitry zo závislosti na uhlí.

Kniha ZMENA alebo KOLAPS na Startlabe

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.